Użytkowników: 0

Główna » 2013 » Wrzesień » 6 » W piątek Wielki Finał I edycji ALTZ 2013
23:28:03
W piątek Wielki Finał I edycji ALTZ 2013
Już jutro Wielki Finał I edycji Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego 2013 rozgrywanego na korcie tenisowym miejscowego Orlika w Mikołajkach Pomorskich.

W pierwszym półfinale Marcin Lisiewicz niespodziewanie łatwo uległ pierwszej rakiecie rundy zasadniczej Tomaszowi Żebrowskiemu w trzech setach 2:1. W pierwszym secie gładko przegrał 6-1, w drugim postraszył lidera (6-7) i wyrównał stan meczu na 1:1. Niestety na nic więcej nie było stać Marcina Lisiewicza, uznawanego za czarnego konia turnieju i w trzecim decydującym secie przegrywając 6:1 pożegnał się z walką o złoto. W ten dzień jednak mało kto poradziłby sobie z tak dobrze dysponowanym Tomaszem Żebrowskim i to on jako pierwszy stał się jutrzejszym finalistą.

W drugim półfinale licznie zgromadzeni kibice zobaczyli rzeczy niemożliwe, zaskakujące i momentami dramatyczne. Między tenisową siatką stanęli Karol Ignaszewski (2) i Michał Czarnecki (5). Był to jak dotychczas najdłuższy mecz całej ligi ALTZ, trwał 2 godz. i 44 min. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, przeplatany bardzo długimi wymianami piłek. Po prawie trzy godzinnej walce z dłońmi podniesionymi w górę zszedł Karol Ignaszewski, pokonując w trzech setach 2:1 Michała Czarneckiego. Każdy z setów był bardzo emocjonujący, gdyż zawodnicy zdobywali punkt za punktem, gem za gemem. Wystarczy spojrzeć na wyniki gemów 7-5, 5-7, 7-6(6), by wywnioskować o bardzo dobrym półfinale. Gratulujemy zawodnikom tak dobrego i emocjonującego półfinału!

Zatem jutro w Wielkim Finale I edycji Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego 2013 zagra Tomasz Żebrowski i Karol Ignaszewski. Pierwsza i druga rakieta rankingu ALTZ. Pytaniem jest czy Karol zregeneruje na tyle siły, aby sprostać wymaganiom bardziej wypoczętemu Tomaszowi. Zatem zapraszamy wszystkich chętnych na mecz finałowy, który odbędzie się oczywiście na korcie centralnym w Mikołajkach Pom. o godz 2000.

Prędzej o godz.1800 rozpocznie się walka o trzecie miejsce. Marcin Lisiewicz podejmie walkę z rozczarowanym porażką w półfinale Michałem Czarneckim.

Gorąco zapraszamy na mecze i komentowanie newsa:)

Wyświetleń: 291 | Dodał: qeep | Rating: 0.0/0